إِنَّ اللَّهَ هُوَ الرَّزَّاقُ ذُو الْقُوَّةِ الْمَتِينُ (سوره ذاریات «51»)

ثبت نام تجاری هارمونی توسط هواوی

۲۴/۰۴/۱۳۹۸

دیدگاه

هواوی اقدام به ثبت نام تجاری تازه ای برای یک سیستم عامل در اروپا کرده است. «هارمونی» (Harmony) نامی است که هواوی برای سیستم عامل جدید خود انتخاب کرده و قرار است از آن در تلفن های هوشمند آینده خود استفاده کند.

هواوی به تازگی تلاش کرده نام هارمونی را در دفتر مالکیت معنوی اتحادیه اروپا (EUIPO) به ثبت برساند. گفته می شود هارمونی قابلیت به کارگیری در موبایل ها و کامپیوترها را دارد. درخواست هواوی ۱۲ جولای (۲۱ تیر ماه) ثبت شده و هم اکنون در دست بررسی است.

«هارمونی» در کنار «آرک» (Ark) دومین سیستم عامل ساخته شده توسط هواوی بوده و قرار است در بازار جهانی عرضه شود. سیستم عامل آرک که گمان می رود به «هونگ منگ» (HongMeng) تغییر نام دهد، طبق گزارشات حداقل از سال ۲۰۱۵ دردست توسعه بوده است.

در چند ماه گذشته جنگ اقتصادی آمریکا و چین بالا گرفته و در پی آن آمریکا استفاده از تکنولوژی های ساخت این کشور را برای شرکت های چینی از جمله هواوی ممنوع کرد. سیستم عامل های ویندوز و اندروید نیز شامل این ممنوعیت گسترده شده و هواوی را وادار به ساخت سیستم عامل اختصاصی خود کرده اند.

شایعات حاکی از آن هستند که تلفن های هوشمندی که قرار است پاییز امسال عرضه شوند به هونگ منگ مجهز خواهند شد. هم اکنون نیز این سیستم عامل مراحل آزمایشی را در بیش از یک میلیون دیوایس پشت سر می گذارد.

هواوی مصمم است به جنگ گوگل برود. «رن ژنگفی» مدیرعامل هواوی به تازگی مدعی شده بود که سیستم عامل «هونگ منگ» تا ۶۰ درصد از اندروید سریع تر بودهو می توان از آن علاوه بر تلفن های هوشمند در روترها و دیتاسنترها هم استفاده کرد.

آیا هونگ منگ می تواند جایگزین مطمئنی برای اندروید باشد؟ هواوی چه فکری برای مارکت اختصاصی خود در سر دارد؟ آیا کاربران حاضرند اندروید و گوگل را کنار گذاشته و از سیستم عامل هواوی استفاده کنند؟ این ها سؤالاتی هستند که زمان به آن ها پاسخ خواهد داد.

مطالب مرتبط

کشف بدافزار در ۱۰ها اپ زیباسازی چهره

کشف بدافزار در ۱۰ها اپ زیباسازی چهره

به گزارش شرکت امنیتی CyberNews، بسیاری از اپلیکیشن های زیباسازی چهره در پس رابط کاربری مجذوب کننده خود انواع بدافزارها و جاسوس افزارها را پنهان کرده اند. شرکت امنیتی CyberNews که...

بدترین پسوردهای سال ۲۰۱۹

بدترین پسوردهای سال ۲۰۱۹

طی شش ماه اول سال 2019 میلادی بیش از 4 میلیارد حساب کاربری فاش شده که به تنهایی آمار نگران کننده ای محسوب می شود. بدتر از آن، پسوردهاییست که کاربران برای حفاظت از اکانت های خود...

اجاره دوست مجازی توسط زنان مجرد چینی

اجاره دوست مجازی توسط زنان مجرد چینی

طبق جدیدترین گزارشات منتشر شده زنان چینی با پرداخت هزینه، دوست مجازی اجاره می کنند. البته این ارتباطات آنلاین بیشتر برای مصاحبت و توجه عاطفی انجام می شوند. زنان چینی می توانند از...

0 دیدگاه

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *