إِنَّ اللَّهَ هُوَ الرَّزَّاقُ ذُو الْقُوَّةِ الْمَتِينُ (سوره ذاریات «51»)

حمله هکرهای ایرانی به کمپین انتخاباتی ۲۰۲۰ آمریکا

۱۳/۰۷/۱۳۹۸

توسط مسترکاف

دیدگاه

رسانه های ایالات متحده ادعا کرده اند که گروهی از هکرهای ایرانی در پی رخنه به ایمیل های مرتبط با یک کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده بوده اند.

مایکروسافت در بلاگ خود از کاندیدایی که هدف هکرها بوده نامی نبرده اما گفته شده این گروه که «فسفر» نامیده می شوند در نفوذ به حساب های کاربری ناکام بوده اند. مدتی بعد CNBC گزارش کرده که کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ مورد حمله ناموفق هکرها قرار گرفته. با این حال مدیر ارتباطات کمپین انتخاباتی ترامپ گفته که هیچ نشانه ای از هدف قرار گرفته شدن زیر ساخت های کمپین مشاهده نشده است.

گفته می شود کمپین هدف قرار گرفته شده تنها یکی از چندین حساب کاربری بوده که هکرهای منتسب به ایران در بازه ۳۰ روزه (از آگوست تا سپتامبر امسال به عبارتی حدود نیمه دوم تابستان جاری) در تلاش برای نفوذ به آن بوده اند. بر اساس ادعای مایکروسافت این گروه برای شناسایی ۲۷۰۰ ایمیل تلاش کرده اند و علیه ۲۴۱ مورد، حمله انجام داده اند اما در نهایت موفق به نفود به ۴ حساب کاربری شده اند. این کمپانی ساکن ردموند اعلام کرده که حساب های هدف، متعلق به کمپین ریاست جمهوری ایالات متحده، مقامات فعلی و سابق دولت این کشور، روزنامه نگاران پوشش دهنده اخبار سیاسی جهان و نیز ایرانیان شناخته شده مقیم خارج از کشور بوده است.

به گفته مایکروسافت، هکرها از ایمیل های ثانویه متصل به حساب های کاربری برای نفوذ استفاده کرده اند. علاوه بر این تلاش کرده اند شماره تلفن های مرتبط با کاربران را سرقت کنند و از طریق ریست کردن پسورد یا قابلیت بازیابی ایمیل، کنترل حساب های هدف را در دست بگیرند. با این وجود حملات هکی از نظر فنی پیچیده نبوده اما با استفاده از مقدار زیادی اطلاعات شخصی مرتبط با هدف ها انجام شده است.

مایکروسافت به کاربران توصیه کرده برای جلوگیری از فاش شدن حساب کاربری، از روش های تأیید دو مرحله ای و به ویژه استفاده از از روش ایمن تر Microsoft Authenticator استفاده کنند.

مطالب مرتبط

کشف بدافزار در ۱۰ها اپ زیباسازی چهره

کشف بدافزار در ۱۰ها اپ زیباسازی چهره

به گزارش شرکت امنیتی CyberNews، بسیاری از اپلیکیشن های زیباسازی چهره در پس رابط کاربری مجذوب کننده خود انواع بدافزارها و جاسوس افزارها را پنهان کرده اند. شرکت امنیتی CyberNews که...

بدترین پسوردهای سال ۲۰۱۹

بدترین پسوردهای سال ۲۰۱۹

طی شش ماه اول سال 2019 میلادی بیش از 4 میلیارد حساب کاربری فاش شده که به تنهایی آمار نگران کننده ای محسوب می شود. بدتر از آن، پسوردهاییست که کاربران برای حفاظت از اکانت های خود...

اجاره دوست مجازی توسط زنان مجرد چینی

اجاره دوست مجازی توسط زنان مجرد چینی

طبق جدیدترین گزارشات منتشر شده زنان چینی با پرداخت هزینه، دوست مجازی اجاره می کنند. البته این ارتباطات آنلاین بیشتر برای مصاحبت و توجه عاطفی انجام می شوند. زنان چینی می توانند از...

0 دیدگاه

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *